Haber

Meral Akşener’den Mahir Akkoyun’a Destek: ‘Zulümleriniz Yakında Bitecek’

“Bu ürün sizin için pahalı mı?” ‘Erdoğan’a teşekkürler’ yazılı etiketleri tasarlayan Mahir Akkoyun, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ teziyle bu sabah İzmir’de gözaltına alındı. İYİ Parti lideri Meral Akşener, tasarımcısı Mahir Akkoyun’a takviye verdi. Akşener, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Zulümleriniz, baskılarınız yakında sona erecek. Sadece 37 gün kaldı” dedi.

Sosyal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin fotoğraflarıyla “Size bu ürün pahalı mı? Erdoğan sayesinde” diye paylaşım yapan Tasarımcı Uzman Akkoyun, piyasalarda artan fiyatlara ve enflasyona dikkat çekmek için, “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla gözaltına alındı.

Akkoyun’un gözaltına alınmasına aralarında siyasi ve ünlü isimlerin de bulunduğu binlerce isim sert tepki gösterdi. Son olarak UYGUN Parti lideri Meral Akşener’den Akkoyun’a bir destek geldi.

Akşener, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Mahir Akkoyun bu sabah tasarımları nedeniyle gözaltına alındı. Tehditlerin yıldıramadığı gençlerimizi özgürlüklerine darbe vurarak yıldıramayacaksınız. Zulüm ve baskılarınız yıldıramayacaksınız.” yakında bitecek. Doğruyu söyleyen gençlerimizle tarih yazacağız! Sadece 37 gün kaldı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu