Haber

‘Reis’ filminin yıldızı Emine Erdoğan MHP’nin milletvekili adayı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) meclis listesini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını konu alan “Reis” filminde Emine Erdoğan’ı canlandıran oyuncu Hasret Balcı, MHP genel seçimlerinde Muğla’dan 1. milletvekili adayı oldu. Balcı, TRT’nin en uzun soluklu dizisi ‘Seksenlerde’de de rol aldı.

MHP genel seçimlerinde Muğla’da Hasret Balcı 1., Ertuğrul Avcı 2., Mevlüt Kiriş 3., Abdulkadir Tekin 4., Şevket Tokur 5., Hilmi Başpınar 6. ve Neslihan Doğangül 7. oldu. Lider aday gösterildi.

ÖZLEM BALCI KİMDİR?

Özlem Balcı, 25 Mart 1984’te Fethiye’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Fethiye’de yaptı. Öğrenci olarak çalışmaya başladı. Lisede yerel kanallar olan F Radio & TV’de DJ’lik yaptı. Aynı kanalda haber spikeri, metin yazarı ve haber muhabiri olarak çalıştı. Bizim Köyde Özlem programının sunuculuğunu ve Sabah Şekeri programının yönetmenliğini yaptı. Özlemce adlı kendi programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. Muğla’nın yerel kanallarından Şah TV’de spikerlik yaptı. Çeşitli misyonları için ödüller kazandı. 2001 yılında Çankaya Üniversitesi İ.İ.BF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü kazandı. Tatillerde Fethiye’de bir tatil köyünde çocuk animasyonu ve halkla ilişkiler alanlarında çalıştı. Çalıştığı kurum bünyesinde animasyon faaliyetlerinde İngiliz tiyatro oyunlarını ortaya koyarak yönetmenlik yaptı. Çeşitli alanlarda dersler verdikten sonra üniversite eğitiminin üçüncü yılında okulu bırakarak MSM’de tiyatro eğitimi almaya başladı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu