Ekonomi

Honda, geri görüş kamerasındaki sorunlar nedeniyle 1.2 milyon aracını geri çağırıyor

  hondageri görüş kamerası görüntüsünün gösterge paneli ekranında görüntülenemediği olası bir sorun nedeniyle ABD’de yaklaşık 1,2 milyon aracı geri çağırmaya başladı.

Geri çağırma, 2018-2023 yılları arasında üretilen bazı Odyssey mini kamyonetleri, 2019-2022 yılları arasında üretilen Pilot SUV’ları ve 2019-2023 ortalarında üretilen Passport SUV’ları kapsıyor.

ABD güvenlik düzenleyicileri tarafından Cuma günü yayınlanan belgelere göre honda sorunun hatalı bir koaksiyel kablo konektörüne bağlanabileceğini kaydetti. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), bir yedek kamera görüntüsünün olmamasının sürücünün görüşünü bozabileceğini ve potansiyel bir çarpışma olasılığını artırabileceğini belirterek endişelerini dile getirdi.

Şirket, Mayıs 2017’den 8 Haziran’a kadar yaklaşık 274.000 garanti talebi aldığını söyledi. Herhangi bir yaralanma vakası bildirilmemiştir.

Bayilere 24 Temmuz’dan itibaren, sahiplerine ücretsiz olarak yeni bir kablo demeti değişimi ve tamir kapağı sağlanacağı mektupla bildirilecek.

HMC hisseleri Cuma günü piyasa öncesi işlemlerde %1,58 düştü.

cermik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu