Haber

Depremzede depremde kaybolan arkadaşlarını anlatıyor

Adıyaman’da çok sayıda arkadaşını kaybeden depremzede: “Yer altına iniyoruz zannettik”

Depremin tüyler ürperten dehşetini şu sözlerle anlattı: “Önümüzdeki binalar kum gibi gözümüzün önünde dökülüyordu.”

“Arkadaşlarım ve birçoğu enkaz altında öldü”

DİYARBAKIR Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından Adıyaman’dan Diyarbakır’a gelip KYK yurduna yerleşen Nazif Yıldız, yaşadığı dehşeti anlattı. Yıldız, “Çıktığımızda kıyamet kopmuş gibi her şey yerle bir olmuştu” dedi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından Adıyaman’da ikamet eden Nazif Yıldız, depremden 4 gün sonra ailesiyle birlikte Diyarbakır’a geldi. Ailesiyle birlikte şehrin merkez Bağlar ilçesindeki Süleyman Bin Halid KYK Kız Öğrenci Yurdu’na yerleşen Yıldız, depremin ürpertici dehşetini anlattı.

Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen beyin sarsıntısını hiç yaşamadığını belirten Yıldız, deprem gecesi herkesin çaresiz kaldığını söyledi.

Kıyametin deprem gecesi çıktığını düşünen Yıldız, “6 Şubat gecesi hepimiz çocuklarımla yatıyorduk. 04:17’de uyandığımızda kıyamet kopuyor zannettik. . Evin içindeki her şey darmadağındı. Dışarı çıktığımızda kıyamet kopmuş gibi her şey yerle bir olmuştu. Enkazın altında herkesin eli kolu bağlıydı. Enkaz altında herkesin mutlaka bir akrabası vardı. Hiçbir şey yapamadık. Enkaz içinde 20 kişi küçük bir taşı kaldırmaya çalışıyorduk ama kaldıramadık. Herkes çaresizce ortalıkta koşuyor, bağırıyor ve ağlıyordu. O gece Allah’tan sel gibi yağmur yağıyordu” dedi.

Kahramanmaraş’ta saat 13.24’te meydana gelen ikinci depremde binaların gözlerinin önünde kum gibi yıkıldığını belirten Yıldız, “Aynı gün saat 13.30’da biz araçtayken yine deprem oldu. Bizim araç da içerideydi. iki binanın ortasında hatasız ileri-geri gidemezdik.her şey harabeye dönmüştü.o esnada hepimiz hatasız bir şekilde tarlaya kaçmaya çalıştık.önümüzdeki binalar kumların içine dökülüyordu gözümüzün önünde. o sırada çok korkmaya başladık. yer yarılmış gibi yerin dibine giriyoruz zannettik. yine de çok şükür aileme ve çocuklarıma bir şey olmadı. hayatını kaybetti. birçok enkazın altına düşerek” dedi.

Yaraları sarmak için Adıyaman’a döneceklerini belirten Yıldız, “İki gece çadırda kaldık ama hava çok soğuktu. Rabbimden bir daha böyle bir afet yaşanmaması için Rabbimden niyaz ediyorum. Gelmeye karar verdik. 9 Şubat’ta Diyarbakır’da Allah bir kapı açtı, “İnşallah yine geliriz. Konteyner ya da ev olsa yeterdi. Babam yaşlı, 85 yaşında memleketine dönmek istiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu