Haber

Bayraklı’da 3 fidan anılacak

Türkiye gençlik hareketinin en değerli temsilcileri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan idamlarının 51. yılında Bayraklı’da anılacak. 7 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek etkinlikte Gezmiş’in hayatını konu alan bir belgesel gösterilecek ve Deniz Gezmiş’in ağabeyi Bora Gezmiş, kardeşini anlatacak. Etkinliğin sonunda bir anma konseri düzenlenecek.

BELGESEL, KONSER VE SÖYLEŞİ BİR ARADA

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan idamlarının 51. yılında Bayraklı’da.

bahsedilecektir. Her yıl yıl dönümlerinde anıtlarına karanfil bırakan üç fidan anısına bu yıl da bir panel, söyleşi ve anma konseri düzenlenecek. Devrimci 78’ler Federasyonu tarafından düzenlenen ve Bayraklı Belediyesi’nin desteklediği; Deniz Gezmiş’in ağabeyi Bora Gezmiş ve Hacı Tonak konuşmacı olarak katılacak. Etkinlikte Gezmiş’in hayat hikayesini konu alan bir belgesel de gösterilecek. Anma töreni Broad Staircase müzik dinletisiyle taçlanacak. 7 Mayıs Pazar günü saat 18:00’de Postane İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde başlayacak etkinlik halka açık ve ücretsiz olacak.

“YOLUMUZ DENİZİN YOLU”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Hayatlarının baharında darağacına gönderilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın ve tüm silah arkadaşlarının mirasına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu onurlu duruşun ve tam bağımsız Türkiye idealinin her zaman arkasında duracağız. Onları bu yıl da minnet ve özlemle anacağız. Bu kapsamda Pazar günü düzenleyeceğimiz etkinliğe tüm ilçe sakinlerini bekliyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu