Haber

Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosluğundan Filistin Yönetimine deprem desteği için teşekkür ziyareti

Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Ahmet Rıza Demirer, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarına katkılarından dolayı Filistin Dışişleri Bakanlığı’nı ziyaret etti.

Filistin Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Demirer, ziyareti kapsamında Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el Maliki ile bir araya geldi.

Demirer, Malatya’da 8 gün boyunca sürdürülen arama kurtarma ve insani yardım faaliyetlerine katılan Filistin yönetimine Türk hükümeti ve halkı adına teşekkür etti.

Türkiye’nin Filistin’in yanında olduğunu ve Filistin halkının bağımsızlık mücadelesini desteklediğini vurgulayan Demirer, Filistin’in Türkiye’nin yardımına koşan ilk ülkelerden biri olmasına şaşmamak gerektiğini kaydetti.

Maliki, “Türkiye ile Filistin arasındaki tarihi ve ayrıcalıklı bağlara” da vurgu yaparak, iki ülke arasındaki ilişkileri koruma, sürdürme ve güçlendirme arzusundan söz etti.

Filistin’in dostlarını unutmayacağını kaydeden Maliki, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın Türkiye’ye her türlü desteği vermesi talimatını verdiğini kaydetti.

Maliki, Türkiye’nin bu felaketi kısa sürede atlatacağına inancının tam olduğunu vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu