Ekonomi

Tatlıpınar’ın halka arz büyüklüğü 1,58 milyar TL

Tatlıpınar Power hisselerinin halka arzı 10-11 Ağustos tarihlerinde gerçekleşirken, yerli bireysel yatırımcılardan gelen talep 3 katına çıktı.

Bilgi Yatırım’dan KAP’a yapılan açıklamaya göre, şirket sermayesinin 245,4 milyon TL’den 280,5 milyon TL’ye çıkarılması ve mevcut hissedarlardan Ali İbrahimağaoğlu’nun A.Ş. Hüseyin Avni İbrahimağaoğlu’na ait 21,06 milyon adet hisse ve Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri A.Ş.’ye ait 7,02 milyon adet hisse olmak üzere toplam 70,2 milyon adet hisse halka arz edildi.

Tatlıpınar Power hisselerinin mevcut halka arzında 1,00 TL nominal değerli hisselerin halka arz fiyatı 22,50 TL olarak açıklanırken, halka arzın büyüklüğü belirlenen halka arz fiyatı ile 1,58 milyar TL olarak açıklandı.

Ağaoğlu Şirketler Kümesi Çalışanları tahsis bedelinin yaklaşık bir katı, yerli bireysel yatırımcılar tahsis bedelinin yaklaşık 3,3 katı, yerli kurumsal yatırımcılar tahsis bedelinin yaklaşık 9,5 katı, yabancı kurumsal yatırımcılar tahsis bedelinin yaklaşık 2,4 katı olmak üzere toplam 4 katıdır. filtresiz. istek geldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu