Haber

Sma hastası Ali bebeğin annesi Saliha Akyüz: “Çocuğumu kaybetmek istemiyorum. 5 TL de olsa yaşaması için desteğinizden vazgeçmeyin”

Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşayan Ziya ve Saliha Akyüz çiftinin SMA’lı çocukları Ali Akyüz için başlatılan yardım kampanyası tüm çabalara rağmen istenilen rakama ulaşamadı. Ali bebeğin annesi Saliha Akyüz, hayırsever vatandaşlara seslenerek, “Oğlum 4 yıldır yaşam mücadelesi veriyor. Para yüzünden gün geçtikçe zayıflıyor. Çocuğumu kaybetmek istemiyorum. Onun yaşaması için 5 TL de olsa desteğinizi esirgemeyin. Oğlumla oyun oynamak istiyorum. Ali’nin sesini duyun.” dedi.

Nusaybin’de yaşayan Ziya ve Saliha Akyüz’ün 4 yaşındaki oğlu Ali Akyüz’e 45 günlükken SMA Tip 1 teşhisi konuldu. Teşhisin hemen ardından Adana Balcalı Hastanesi’nde 9 ay boyunca 3 kez kalbi duran Ali bebek hayata tutunmayı başardı. 5 cihaz nedeniyle yaşam mücadelesi veren Ali bebek için başlatılan yardım kampanyası yüzde 24’e ulaştı.

“ONUN CANI İÇİN 5 LİRA’NIZ OLSA DA HAYATINIZI UNUTMAYIN”

Ali Akyüz’ün annesi Saliha Akyüz, çaresizliğini anlatarak destek istedi. Para yüzünden çocuğunu kaybetmek istemediğini söyleyen anne Akyüz, sesini duyan herkesten 5 lira da olsa destek beklediğini belirtti.

“Ben Ali’nin annesiyim. Oğlum 4 yıldır yaşam mücadelesi veriyor. Gün geçtikçe para yüzünden zayıflıyor. Lütfen çocuğumu kaybetmek istemiyorum. Olsa bile ona destek olmayın. 5 TL Oğlumla oyun oynamak istiyorum Ali’nin sesini duyun elini tutun bir anne olarak size sesleniyorum Ali’ye desteğinizi esirgemeyin Ali’nin hastalığı çok zor çok uğraştı Ama her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Çocuğumu para yüzünden kaybedeceğim. Bu küçük çocuğun hayatı paraya bağlı. Bir anne olarak geçmeyin. Sizin sayenizde başarabilir. Lütfen Ali’ye bu şansı verin. . Artık dayanamıyoruz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

haberkaracabey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu