Haber

Manisa’da Ahmetli ile Turgutlu arasında hararetli çalışma

MANİSA (İGFA) –Manisa Büyükşehir Belediyesi, asfalt döneminde gerçekleştirdiği yol çalışmalarının ardından kış sezonunda da yol güvenliğini artırıcı çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda Yol İmalat, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerince Ahmetli ilçesi Alahıdır-Bahçeçik-Hacıköseli sınırı ile Turgutlu ilçe sınırındaki 16 kilometrelik küme mahalle yolunun trafiği tehlikeye sokan kesimlerinde viraj ve yol genişletme çalışmaları yapılıyor. .

Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, viraj ve yol genişletme çalışmalarının yanı sıra su geçişleri için koruge boru döşeme ve temel dolgu çalışmalarının yapıldığı belirtilirken; Çalışmaların tamamlanmasının ardından yüzey kaplama çalışmasında 2023 yılı için yol kaplamasının planlandığı belirtildi.

Güzergâh üzerinde yapılan çalışmalara göre, Ahmetli ilçesinde İğdişli, Hacıköseli, Kolaylar, Bahçecik, Halilkahya, Alahdır mahalleleri ve bağlı kuruluşları hizmet alırken; Turgutlu ilçesindeki Baktırlı Mahallesi güzergahındaki çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu