Haber

Bakan Yardımcısı Tarıkdaroğlu, Busan Türk Mezarlığı’nı ziyaret etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu, Güney Kore’nin Busan kentindeki Birleşmiş Milletler (BM) Anıt Mezarlığı’nda bulunan Busan Türk Mezarlığı’nı ziyaret etti.

Kore Savaşı’nın 70. yıl dönümünde BM üyesi olan ve asker gönderen 22 ülkenin temsilcilerinin katılımıyla BM Güney Kore Anıt Mezarlığı’nda Kore şehitleri anıldı. Bakan Yardımcısı Tarıkdaroğlu, şehit Satı Çetin’in oğlu Yusuf Çetin ile şehit kabirleri başında görüşme gerçekleştirdi.

“HAKKINIZI ASLA ÖDEMEYECEĞİZ”

Bakan Yardımcısı Tarıkdaroğlu, “Kore Savaşı’nın 70. yılı münasebetiyle Güney Kore’ye geldim. Şehit askerlerimizin makamlarını ziyaret ettik. Sizi arayıp nasılsınız diye sormak istedim. Fedakârlık yaptı. Borçluyuz” dedi. size ve şehidimize çok büyük bir minnet borcumuz var. Size borcumuzu asla ödeyemeyiz.”

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ SÜRECEK”

Ayrıca ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Tarıkdaroğlu, “Kore Savaşı Mütarekesi’nin 70. Yıldönümü anısına gerçekleştirdiğimiz ziyaret kapsamında Kore Cumhurbaşkanı Sayın Yoon’un katılımıyla Busan Türk Mezarlığı’nı ziyaret ettik. Suk-yeol ve 22 ülkenin temsilcileri Anadolu’nun dört bir yanından Kore Cumhuriyeti’nin özgürlüğü için gelen şehitlerimizin kahramanlıklarını ve Kore Cumhuriyeti ile dostluğumuzu çocuklarımıza gururla anlatmaya devam edeceğiz. dedi.

Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu, Kore Cumhuriyeti Vatanseverler ve Gazi İşleri Bakanı Park Min-shik’e günün anısına bir tespih takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu