Haber

Adana’da kurtuluş coşkusu

ADANA (İGFA) – Resepsiyonda katılımcılara hitap eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “101 yıldır biriz, 100 yıldır özgürüz” mesajıyla sözlerine başladı.

TEŞEKKÜR EDERİZ

Başkan Zeydan Karalar, “Bize zaferi yaşatan, şehrimizi ve ülkemizi işgalden kurtaran Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, yiğit ve kahraman Adana halkına şükran borcumuz var. 2023 yılı aynı zamanda Cumhuriyetimizin 100. yılıdır. Geçen yıl Adana’nın 100. Kurtuluş Yıldönümünü tüm şehrin katılımıyla, birlik ve coşku içinde kutladık. İnşallah bu yıl da aynı coşku, heyecan ve birlik içinde Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız” dedi.

ATATÜRK’ÜN DEHASINI VE MİLLETİN İNANÇINI UNUTTULAR

Önder Zeydan Karalar, 1. Dünya Savaşı’ndan sonra işgal edilen Adana’da düşmanın yaptığı mezalime değinerek, “İşgal güçleri modern silah ve teçhizata sahipti. Ancak Mustafa Kemal Atatürk gibi bir askeri ve siyasi deha ile karşı karşıya olduklarını unutmuşlardır. Karşılarında esareti asla kabul etmeyecek yiğit, kahraman Adanalılar olduğunu unuttular. Adana’nın her yerinde büyük mücadeleler oldu. İnanç, modern işgal güçlerini yendi. Sonunda inananlar kazandı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu