Teknoloji

ABD’den Tesla’ya “Abartılı Menzil” Davası: Vaat Ettiğini Yerine Getiremiyor!

Dünyanın en tanınmış elektrikli otomobil üreticilerinden biri Tesla’nın , ABD’de önemli bir konu ile gündemde. ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), şirket hakkında bir açıklama yayınladı. soruşturma başlattı. Bu araştırmanın nedeni Tesla otomobillerinin menzilidir. Tesla, abartılı aralıkDeğer vaat etmekle ancak yerine getirememekle suçlanıyor.

Tesla, menzille ilgili tartışmaların merkezine yerleştirildi, İlk defa olmuyor . Belki hatırlayan okurlarımız vardır; Güney Kore yılın başında Tesla’yı “abartılı özellikleri” nedeniyle eleştirmişti para cezasına çarptırılmıştı . Adalet Bakanlığı’nın başlattığı soruşturmanın gerekçesi ise şöyle: tam olarak aynı.

Tesla’nın açıkladığı aralığa ulaşılamıyor

Tesla ile ilgili ana müşteri şikayetlerinden biri menzildir. Bunu şu şekilde açıklayalım; Temel model için Tesla’nın web sitesine gittiğimizde 430 kilometre Aralık değerini görüyoruz. Bu rakamın abartılı olduğu düşünülüyor. Birçok müşteri bu kadar menzili görememekten şikayetçi. Hatta bazılarına göre bu sadece yarısı kadar Yol gezilebilir durumdaydı. DOJ tarafından başlatılan inceleme, açıklanan aralık fiyatının gerçek olup olmadığının anlaşılmasını sağlayacak.

Bu apaçık; Reuters birkaç ay önce çarpıcı bir iddiayı gündeme getirmişti. İddiaya göre Tesla, menzille ilgili hizmet taleplerinden kurtulmaya çalışıyor. direksiyon grubu bile kurdu. Özel bir yazılımla müşterilerini ikna etmeyi başaran ve bunu kamuoyuyla paylaşan şirket, müşteri randevuları da yaptı iptal edildi . Bunların hepsi soruşturma kapsamında incelenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu